05137055520
زمان مطالعه: 6 دقیقه

 میز تشریح یا dissection table چیست؟

میزتشریح یا dissection table: غالبا یک صفحه لمسی است که قابلیت چند لمس به صورت همزمان را دارد و اجزای بدن انسان را به صورت کامل و برای درک راحت‌تر به حالت سه بعدی به نمایش می گذارد.  میز تشریح امروزه خیلی در دانشگاه‌ها و دانشکده های پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. این وسیله به این دلیل محبوبیت پیدا کرده است که آناتومی بدن را کامل و به صورت سه بعدی به دانشجویان نمایش می دهد و این امر در درک بهتر مطالب به کمک دانشجویان می کند.

طبق گفته خیلی از این دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها استفاده از dissection table بسیار در روند یادگیری دانشجویان رشته ی پزشکی برای آن‌ها تاثیر مثبتی را به همراه داشته است. تا به امروز نرم افزارهای زیادی ساخته شده اند که اکثر آن‌ها قابلیت تشریح بدن انسان را به صورت یک مدل سه بعدی دارا می‌باشند ولی من امروز می‌خواهم یکی از بهترین این نرم افزارها را به شما معرفی کنم که در همین ساعتی که من در حال نوشتن این مقاله برای شما دنبال کنندگان عزیز سایت هستم در بهترین دانشگاه‌های خارج از کشور دارد مورد استفاده داشنجویان و استادان محترمشان قرار می‌گیرد.  این نرم افزار در 350 از بهترین دانشگاه های جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد و با کمک این نرم افزار می‌توانید بیشترین بهره را از آناتومی کامل ببرید.

میز تشریح
میز تشریح

در ادامه این مقاله میخواهیم شما را با بخش‌های مختلفی از این نرم افزار بیتشر آشنا کنم.

بخش های موجود در این نرم افزار

مجوز آموزش بیمار

یکی از ویژگی‌های میز تشریح این است که به دانشجویان کمک می‌کند تا سکوی عملی بالینی خودشان را در پیش بگیرند. با توصیف آناتومی یا آسیب شناسی به صورت سه بعدی درک دانشجویان از آناتومی بدن به صورت کامل افزایش می‌یابد.

مجوز آموزش بیمار
مجوز آموزش بیمار

مجوز ارائه

با کمک میز تشریح دانشجویان می‌توانند در این بخش با همسالان خود ناهنجاری‌های مجازی را به نمایش بگذارند. همچنین در کنفرانسی برای درگیر کردن مخاطبان خود، زمینه نمایش اسلاید را ایجاد کنند.

مقدمه

در این بخش از نرم افزار، ویدیوهای آموزشی وجود دارد که به درک بهتر مسائل و خطرات کمک می‌کند.

قلب و عروق

در این قسمت بیش از 60 فیلم آموزشی وجود دارد. این فیلم‌ها به دانشجویان کمک می‌کند تا درک بهتری از عملکر قلب و مشکلات و خطرات احتمالی آن داشته باشند.

قلب و عروق
قلب و عروق

دندان پزشکی

در قسمت دندان پزشکی، بالغ بر 170 ویدئو آموزشی موجود می‌باشد. مضمون این ویدئوها حفظ و مراقبت هرچه بهتر از دندان‌ها می‌باشد. همچنین به کمک میز تشریح قادر خواهید بود که شرح کاملی از مشکلات و آسیب‌های دندان ارائه کنید.

دندان پزشکی
دندان پزشکی

ورزش

این بخش دارای بیش از 900 فیلم تناسب اندام می‌باشد. دانشجویان با دیدن این فیلم‌ها تاثیر ورزش بر سلامتی را درک خواهند کرد.

فیتنس
فیتنس

چشم پزشکی

در بخش چشم پزشکی 35 فیلم قرارداده شده است. این مجموعه به شما تاثیرات شرایطی مانند گلوکوم را نمایش‌می دهد. همچنین به شما کمک می‌کند تا درک عمیقی از این زمینه بدست آورید.

چشم پزشکی
چشم پزشکی

ارتوپدی

در این بخش اگر شما دانشجویان محترم دارای مجوز حرفه‌ای باشید، قادر خواهید بود تا بیش از 400 فیلم ارتوپدی را مشاهده کنید.

ارتوپدی
ارتوپدی

نقش اطلس

مدل آناتومی ناخالص

با استفاده از مدل آناتومی ناخالص، قادر خواهید بود شرایط را بهتر برای خود و دوستانتان بشکافید. این تیم شرکت دانش آوران مدلی را بر اساس مقالات تشریحی، کتاب‌های درسی کلاسیک و داده‌های اسکن ایجاد کرده است تا نزدیک‌ترین چیز به بدن انسان واقعی را برای ارجاع دقیق به شما دانشجویان ارائه دهد.

اسکلت بدن
اطلس

مدل های میکروسکوپی

در این بخش یک کتابخانه مدل‌های میکروسکوپی موجود است که به شما کمک می‌کند تا درک بهتری از پاتوفیولوژی داشته باشید.

زیست شناسی سلولی

بسیاری از بیماری‌ها و اختلالات از سطح سلول شروع می‌شود. مدل‌های جدید زیست سلولی، به دانشجویان کمک می‌کند تا به منشا اصلی مشکل پی ببرند. با استفاده از میز تشریح دانش آوران شما می‌توانید درباره مسائل تولید مثل و فرآیندهای بیولوژیکی مانند هم آمیختن تخمک و سلول اسپرم با دوستان خود بحث کنید.

مقاطع مختلف

دانشجویان عزیز شما در این بخش می‌توانید با ارتباط با ابزار آناتومی مقطعی،  آنچه را که در  MRI یا CT-SCAN مشاهده می‌کنید بهتر درک کنید.

مقاطع مختلف از اندام بدن
مقاطع مختلف از اندام بدن

مدل زنانه

با استفاده از  میز تشریح یا dissection table و با کمکنمر افزار شما قادر خواهید بود یک مدل جدید از لگن زنانه، را مشاهده کنید. این مدل به شما کمک می‌کند تا درک مسائل مربوط به زنان و زایمان را بهتر درک و عیب‌یابی کنید.

ضربان قلب

میز تشریح در این بخش کمک می‌کند تا دانشجویان ضربان قلب را به صورت واقعی ببینند و این امر خیلی به دانشجویان در درک بهتر شرایط کمک می کند.

پمپاژ قلب
پمپاژ قلب

حرکت عضله ها

با نمایش انیمیشن‌های مربوط به حرکت عضلانی، دانشجویان به درک بهتری از نحوه حرکت عضله دست خواهند یافت. همچنین در صورتی که عضلات فردی دچار آسیب شد، دانشجو می‌تواند با عمل به موقع و درست از آسیب‌های جدی‌تر جلوگیری نماید.

حرکت عضلات
حرکت عضلات

نقشه برداری از استخوان

با استفاده از سطوح استخوان، قطعات و ابزارهای برجسته، شما در سر انگشتان خود اطلاعات زیادی در مورد استخوان شناسی دارید.

نقشه برداری از استخوان
نقشه برداری از استخوان

سیرت

با استفاده از ابزار مسیر عصب کشی، اعصاب هر عضله‌ای را به صورت سه بعدی دنبال کنید. به ویژه هنگام توضیح مناطق گیر افتادن عصب و تأثیراتی که می‌تواند بر بدن داشته باشد بسیار مفید است.

مسیر عصب کشی
مسیر عصب کشی

مسیر مبدا

با ردیابی بصری مسیر عصب، شرایط بصری مانند عصب به دام افتاده را توضیح دهید.

مسیریابی عصب در میز تشریح
مسیریابی عصب در میز تشریح

درج و مبدا

از نقشه‌های مبدا و درج تصادفی هر عضله در بدن انسان برای مسواک زدن ارتوپدی استفاده کنید.

درج مبدا در مناطق مورد نظر
درج مبدا در مناطق مورد نظر

منطقه بدن را جدا کنید

به کمک میز تشریح می‌توانید با جدا کردن ناحیه مربوطه بدن هنگام ارائه به بیماران، توجه را فقط به منطقه موزد نظر متمرکز کنید.

جدا سازی مناطق مورد نظر در میز تشریح
جدا سازی مناطق مورد نظر در میز تشریح

AR

کارایی تیم چند رشته‌ایی را با حالت AR بهبود ببخشید. ایده‌آل برای بحث در مورد آماده سازی جراحی و همکاری پزشکی.

سازگاری دستگاه را بررسی کنید

سیستم‌ها

مقدمه

با 12 سیستم دقیق آناتومیکی، طراحی شده از استخوان به بالا، آسیب شناسی‌ها را به راحتی توضیح دهید.

سیستم های اسکلتی و پیوندی

مشکلات ارتوپدی را با نمایش دقیق اسکلتی از نظر آناتومی برای بیماران خود به راحتی توضیح دهید.

اسکلت لگن در میز تشریح
اسکلت لگن در میز تشریح

سیستم عضلانی

از سیستم عضلانی کاملاً تعاملی برای کمک به بیماران با درمان و تمرینات لازم برای درمان و نتایج بهتر استفاده کنید.

عضلات در نرم افزار میز لمسی
عضلات در نرم افزار میز لمسی

سیستم قلب و عروق

بیماری‌های قلبی عروقی علت اصلی مرگ و میر در سطح جهانی است. با میز تشریح به صورت تصویری برای بیمار توضیح دهید که کدام شریان باعث حمله قلبی وی شده است و چرا به استنت نیاز دارد یا در مورد بیماری رگ عروقی برای بیماری که اخیراً مبتلا به دیابت تشخیص داده شده است و اینکه چگونه می تواند عروق کوچک شبکیه آنها را تحت تأثیر قرار دهد، بحث کنید.

قلب و عروق در میز لمسی
قلب و عروق در میز لمسی

شما می‎‌توانید همه این موارد را یکجا داشته باشید. کافی است با مراجعه به سایت تادکالا و یا مراجعه به صفحه درباره ما در سایت دانش آوران با همکاران ما تماس حاصل نمایید تا اطلاعات کامل و دقیقی در رابطه با میز تشریح خدمت شما ارائه کنند. همچنین خوب است بدانید شرکت دانش آوران شرکتی است که از سازمان فناوری و ارتباطات گرید A فناوری را دریافات نموده است. این شرکت با بیش از 25 سال سابقه در زمینه تولید برد هوشمند، استند لمسی، مانیتور لمسی، میز تشریح و… فعالیت دارد و مفتخر است تا پذیرای شما مشتریان محترم باشد.