05137055520

طرح «تولید برد هوشمند» برنده قسمت نهم مسابقه کارویا

زمان مطالعه: 3 دقیقه طرح دانش بنیان «تولید برد هوشمند» شرکت توسعه تکنولوژی دانش‌آوران خراسان به عنوان برگزیده نهمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی از شبکه یک سیما پخش می‌شود، به دنبال جذب سرمایه از طریق تامین مالی جمعی است. به گزارش روابط عمومی ‌‌‌‌صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق در ابتکاری ...

تخته هوشمند پارس برد - برد هوشمند - استند لمسی - کیوسک لمسی - مانیتور لمسی - فریم لمسی ، مشهد، تهران، اصفهان، شیراز
3 دقیقه
0 دیدگاه
دانش آوران
زمان مطالعه: 3 دقیقه

طرح دانش بنیان «تولید برد هوشمند» شرکت توسعه تکنولوژی دانش‌آوران خراسان به عنوان برگزیده نهمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی از شبکه یک سیما پخش می‌شود، به دنبال جذب سرمایه از طریق تامین مالی جمعی است.

به گزارش روابط عمومی ‌‌‌‌صندوق نوآوری و شکوفایی، این صندوق در ابتکاری تازه، امکان سرمایه‌گذاری عمومی ‌در سودآورترین طرح‌های دانش‌بنیان را در قالب تامین مالی جمعی (کراد فاندینگ) و از مسیر فرابورس فراهم کرده است.

برای این منظور مسابقه‌ای تلویزیونی به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و با همکاری فرابورس و سازمان صداوسیما توسط استودیو نوبین تولید شده است که طی آن ۱۰۰ شرکت دانش بنیان به رقابت با یکدیگر پرداخته و طرح‌های خود را ارائه می‌کنند و در نهایت ۲۴ شرکت توسط داوران انتخاب خواهند شد تا از طریق سکوهای تامین مالی جمعی مردم بتوانند در طرح‌های این شرکت‌ها سرمایه‌گذاری کنند.

این مسابقه‌ تلویزیونی دوشنبه‌ها و سه‌شنبه‌های هر هفته ساعت ۲۳ از شبکه اول سیما پخش می‌شود.

در طرح جدید صندوق نوآوری، اگر به هر دلیل، طرح دانش‌بنیانی که در آن سرمایه‌گذاری شده به سودآوری نرسد، در هر حال صندوق نوآوری و شکوفایی بازگشت اصل سرمایه را برای سرمایه‌گذاران در این طرح ضمانت کرده و سرمایه‌گذاران به هیچ وجه از مشارکت در این طرح ضرر نخواهند کرد.

دکتر علی ناظمی ‌معاون سرمایه‌گذاری صندوق نوآوری و شکوفایی و عضو هیات علمی‌دانشگاه خوارزمی، دکتر مهدی محمدی دبیر سابق ستاد توسعه فناوری‌های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی و عضو هیات علمی‌‌دانشگاه تهران، ویدا سینا مدیرعامل مرکز تحقیقات صنایع انفورماتیک، فاطمه جعفری بنیان‌گذار سایت سهام یاب و دکتر علی‌اصغر سعدآبادی عضو هیات علمی‌‌دانشگاه شهید بهشتی، داوران فصل اول مسابقه تلویزیونی «کارویا» هستند.

در نهمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» پنج شرکت «اندیشه نیارش فضا» با طرح «پاشنه اتصال وال پست با قابلیت اجرای مفصلی»، شرکت «گشت سلامت آریا(آریامدتور)» با طرح «پلتفرم آنلاین گردشگری پزشکی»، شرکت «نورتاب بلباسی» با طرح «تولید الیاف نورتاب»، شرکت «آرتاپردیس سلامت شفا» با طرح «گردشگری سلامت» و شرکت «توسعه تکنولوژی دانش آوران خراسان » با طرح «تولید برد هوشمند» با هم به رقابت پرداختند که در نهایت طرح «‌تولید برد هوشمند» به عنوان برگزیده نهمین قسمت از مسابقه تلویزیونی «کارویا» انتخاب شد. این طرح به دنبال جذب سرمایه 3 میلیارد و 200 میلیون تومان از طریق تامین مالی جمعی است.

برد هوشمند
برد هوشمند

جزئیات طرح «تولید برد هوشمند »

رضا جعفر طباطبایی، مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه تکنولوژی دانش‌آوران خراسان در مورد طرح «تولید برد هوشمند» گفت: در این محصول، تصویر کامپیوتر در ابعاد بزرگ و به صورت لمسی بر روی برد هوشمند قابل پخش است، به طوری که معلم می‌تواند برای آموزش مطلب موردنظر در مراکز آموزشی به جای استفاده از تخته سیاه و وایت برد، به‌راحتی با انگشت روی تخته الکترونیکی یا هوشمند با استفاده از چهار قلم به رنگ‌های آبی، قرمز، مشکی و پاک‌کن دیجیتال جهت ترسیم انواع اشکال هندسی از این محصول استفاده کند.

وی با بیان اینکه این برد هوشمند از آزمایشگاه فیزیک و شیمی ‌برای تفهیم هرچه بیشتر دانش‌آموزان و دانشجویان برخوردار است، بیان کرد: این محصول از قابلیت‌های دیگری همچون ضبط صدای معلم و قابل رویت به صورت آنلاین برخوردار است و مراحل آموزشی کمتر از 10 دقیقه با استفاده از این محصول طی می‌شود و معلم وقت خود را بیشتر برای تفهیم مطالب صرف می‌کند.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه تکنولوژی دانش‌آوران خراسان در ادامه به نمونه‌های مشابه این محصول اشاره کرد و گفت: ابعاد محصول ما در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی، بزرگتر است و تنها تخته(برد) هوشمندی است که جنس صفحه آن از آلومینیوم با عمر مفید 20 ساله است اما بردهای هوشمند مشابه، عمری 3 تا 7 سال دارند.

طباطبایی مقاوم بودن صفحه برد هوشمند در برابر ضربه و عدم بازتاب نور جهت آسیب نرسیدن به چشمان دانش‌آموزان را از دیگر ویژگی‌های این محصول عنوان و دلیل آن را آلومینیوم بودن صفحه اعلام کرد و گفت: صفحه نمونه‌های مشابه خارجی، به این شکل نیست.

وی در ادامه به نقش تامین مالی جمعی در پیشبرد طرح‌های فناورانه اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه دو مقوله تبلیغات و فروش و تامین نقدینگی برای توسعه شرکت‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، تامین مالی جمعی می‌تواند پایه‌های محکمی‌ را برای شرکت‌ها به وجود آورد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان توسعه تکنولوژی دانش‌آوران خراسان، پروسه نهایی شدن این طرح را 12 ماه اعلام کرد و گفت: ما این پروژه را 12 ماهه به همراه اصل سرمایه و سود آن تضمین می‌کنیم و تا سقف 50 درصد سود را به سمت مردم و سرمایه‌گذاران انتقال می‌دهیم.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و سرمایه‌گذاری در این طرح می‌توانند به وبگاه karoya.tv  و سکوی تامین مالی این قسمت از برنامه با نام کارن کراد به آدرس karencrowd.com  مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *